2. 386 Ft

Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula

16 db

paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, gvajfenezin

A Neo Citran kapszula megfázás, meghűlés és influenza tüneteinek (pl. enyhe/közepes erősségű fájdalom, láz, orrdugulás és hurutos köhögés) rövid távú kezelésére szolgál.

Kizárólag felnőttek és 16 éves vagy annál idősebb serdülők számára javasolt.

Akkor alkalmazható, ha a fájdalom és/vagy láz, orrdugulás és hurutos köhögés tünetegyüttes mindegyike fennáll.

Amennyiben tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri, feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát!

Laktóz, búzakeményítő és benzoát mentes.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Vény nélkül kapható gyógyszer.

A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

 

INGYENES kiszállítás Újszeged és környékén!

 

 

További információk

Egységár

118, 69 Ft/db

BETEGTÁJÉKOZTATÓ

Információk a felhasználó számára  

Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula

paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, gvajfenezin   Felnőttek és 16 éves vagy annál idősebb serdülők számára   Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz. Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.

  • Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
  • További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
  • Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont
  • Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma

  1. Milyen típusú gyógyszer a Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula (továbbiakban Neo Citran kapszula) és milyen betegségek esetén alkalmazható?
  2. Tudnivalók a Neo Citran kapszula alkalmazása előtt
  3. Hogyan kell alkalmazni a Neo Citran kapszulát?
  4. Lehetséges mellékhatások
  5. Hogyan kell a Neo Citran kapszulát tárolni?
  6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

  1. Milyen típusú gyógyszer a Neo Citran kapszula és milyen betegségek esetén alkalmazható?

  A Neo Citran kapszula megfázás, meghűlés és influenza tüneteinek rövid távú kezelésére szolgál. Ezek közé a tünetek közé tartozik az enyhe/közepes erősségű fájdalom, láz, orrdugulás és hurutos köhögés.   A Neo Citran kapszula kizárólag felnőttek és 16 éves vagy annál idősebb serdülők számára javasolt.   A Neo Citran kapszula kizárólag akkor alkalmazható, ha az alábbi tünetek mindegyike fennáll: fájdalom és/vagy láz, orrdugulás és hurutos köhögés.   Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri.   Hogyan fejti ki hatását a Neo Citran kapszula? A Neo Citran kapszula három hatóanyagot tartalmaz:

  • a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító.
  • a fenilefrin az orrdugulást csökkenti. Az orrnyálkahártya duzzanatának csökkentése révén megszünteti az orrdugulást és könnyebbé teszi a légzést.
  • a gvajfenezin egy köptető, amely fellazítja a váladékot és megkönnyíti a hurutos köhögést.

 

  1. Tudnivalók a Neo Citran kapszula alkalmazása előtt

Ne alkalmazza a Neo Citran kapszulát:

  • ha allergiás a paracetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, a gvajfenezinre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,
  • ha szívbetegsége van vagy magas a vérnyomása (hipertónia),
  • ha cukorbeteg,
  • ha pajzsmirigy-túlműködése van,
  • ha zárt zugú zöldhályogja (glaukómája) van (magas a szem belnyomása),
  • ha a vese közelében található mellékvesét érintő bizonyos daganatos betegsége van (feokromocitóma),
  • ha jelenleg monoamino-oxidáz-inhibitorokat szed, vagy az elmúlt 14 napban szedett ilyet (ezek a depresszió vagy a Parkinson-kór kezelésére használt gyógyszerek),
  • ha triciklusos antidepresszánsokat szed,
  • ha béta-blokkolókat szed (ezek magas vérnyomás és szívproblémák kezelésére alkalmazott gyógyszerek),
  • ha más szimpatomimetikus készítményeket, például orrdugulást csökkentő, étvágycsökkentő és amfetaminszerű pszichostimuláns szereket szed.

Figyelmeztetések és óvintézkedések Fontos, hogy a Neo Citran kapszulát kizárólag akkor alkalmazza, ha az alábbi tünetek mindegyike fennáll: fájdalom és/vagy láz, orrdugulás és hurutos köhögés.   Paracetamolt tartalmaz. Ne szedje más paracetamol-tartalmú készítményekkel együtt! Súlyos májkárosodás alakulhat ki, ha túllépi a paracetamol maximális napi adagját.   Általánosságban, a fájdalomcsillapítók rendszerinti alkalmazása, különösképpen több fájdalomcsillapító kombinációban történő alkalmazása tartós vesekárosodást okozhat, növelve a veseelégtelenség kockázatát.   A gyógyszer szedésének ideje alatt ne fogyasszon alkoholos italokat. Ne szedje együtt más, köhögés, megfázás vagy orrdugulás elleni készítménnyel.   Forduljon orvoshoz, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri.   A Neo Citran kapszula alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével:

  • ha szív-és érrendszeri problémája van,
  • ha veseproblémája van,
  • ha májproblémája van
  • ha prosztata-megnagyobbodása van, mivel vizelet-visszatartás vagy vizelési nehézség állhat fenn Önnél,
  • ha vérkeringési problémája van (például Raynaud-szindróma),
  • ha enyhe sárgaság áll fenn Önnél (Gilbert-szindróma),
  • ha glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz-hiány áll fenn Önnél (enzimhiány),
  • ha a vörösvértestek kóros pusztulása áll fenn Önnél (hemolitikus anémia),
  • ha kiszáradt állapotban van vagy krónikusan alultáplált,
  • ha Önnél krónikus köhögés, asztma vagy tüdőtágulat (tüdőbetegség) áll fenn.

Gyermekek és serdülők A készítmény nem alkalmazható 16 év alatti serdülők és gyermekek esetén, illetve olyan 16 és 18 év közötti serdülők esetén, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.   Egyéb gyógyszerek és a Neo Citran kapszula Ne alkalmazza a Neo Citran kapszulát, ha jelenleg az alábbiakat szedi:

  • a depresszió és a Parkinson-kór kezelésére alkalmazott monoamino-oxidáz-inhibitorok (MAOI‑k), vagy a depresszió kezelésére alkalmazott triciklusos antidepresszánsok vagy ha az elmúlt 14 napban szedett ilyen készítményt.
  • vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, például béta-blokkolók.
  • szimpatomimetikus készítmények, például orrdugulást csökkentő, étvágycsökkentő és amfetaminszerű pszichostimuláns szerek.

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről, különösen az alábbiakról:

  • a szívelégtelenség és a rendellenes szívritmus kezelésére alkalmazott gyógyszerek (digoxin és más szívglikozidok).
  • vérhígító (véralvadásgátló) gyógyszerek, például warfarin vagy más kumarinok.
  • hányinger és hányás elleni gyógyszerek, például metoklopramid vagy domperidon.
  • tuberkulózis (rifampicin és izoniazid), illetve baktériumok okozta fertőzések (klóramfenikol) elleni gyógyszerek.
  • epilepsziás rohamok kezelésére alkalmazott gyógyszerek, például lamotrigin, fenitoin, fenobarbitál és karbamazepin.
  • a koleszterinszint csökkentésére alkalmazott kolesztiramin.
  • a HIV-fertőzés (AIDS) kezelésére alkalmazott zidovudin (AZT).
  • a köszvény kezelésére alkalmazott probenecid.
  • a migrén esetén alkalmazott ergotamin és metil-szergid.
  • láz vagy enyhe fájdalom kezelésére alkalmazott gyógyszerek (szalicilátok/szalicil-amid).
  • paracetamol-tartalmú gyógyszerek vagy meghűlés és influenza esetén alkalmazott orrdugulás-csökkentők.
  • a műtéti altatáshoz használt, halogénezett anesztetikumok.
  • ha Önnél vizeletvizsgálatot végeznek, tájékoztassa orvosát, hogy ezt a gyógyszert szedi.

A Neo Citran kapszula egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal Ne igyon alkoholt, amíg a gyógyszert szedi! Ez a gyógyszer étkezéstől függetlenül bevehető.   Terhesség és szoptatás Ne alkalmazza a Neo Citran kapszulát, ha terhes, vagy ha szoptat!   A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre Ez a készítmény szédülést okozhat. Ha szédül, ne vezessen gépjárművet, illetve ne kezeljen gépeket.

  1. Hogyan kell alkalmazni a Neo Citran kapszulát?

  Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.   A készítmény ajánlott adagja 50 kg feletti felnőttek, időskorúak és 16 éves vagy annál idősebb serdülők:

  • 2 kapszula 4–6 óránként, szükség szerint.
  • A napi maximális adag nem haladhatja meg a 24 órán belüli 6 kapszulát (2 kapszula naponta 3 alkalommal) (ez 3000 mg paracetamolnak, 36,6 mg fenilefrin-hidrokloridnak és 600 mg gvajfenezinnek felel meg).
  • A készítményt 3 napnál tovább ne szedje. Tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri.

  A készítmény nem alkalmazható olyan felnőttek, időskorúak és 16 éves vagy annál idősebb serdülők esetében, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.   Az itt feltüntetett adagot ne lépje túl.   Alkalmazása gyermekeknél és serdülőknél A készítmény 16 évesnél fiatalabb gyermekek és serdülők esetén nem alkalmazható. A készítmény nem alkalmazható olyan 16 és 18 év közötti serdülők esetén, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.   Májbetegek Károsodott májműködésű betegeknél az adagot csökkenteni kell, vagy az egyes adagok között több időnek kell eltelnie. A gyógyszer alkalmazása előtt kérjen tanácsot kezelőorvosától. A napi maximális adag nem haladhatja meg a 24 órán belüli 4 kapszulát (az egyes adagok bevétele között legalább 8 óra eltelt idő szükséges).   Vesebetegek Veseelégtelenségben szenvedő betegeknél az egyes adagok között több időnek kell eltelnie. A gyógyszer alkalmazása előtt kérjen tanácsot kezelőorvosától. A gyógyszertárakban a megfelelő készítmények elérhetőek.   Hogyan kell alkalmazni a Neo Citran kapszulát? Szájon át történő alkalmazásra. Egészben, szétrágás nélkül kell bevenni egy pohár vízzel.   Ha az előírtnál több Neo Citran kapszulát alkalmazott Ha a gyógyszerből véletlenül túl sokat vett be, azonnal forduljon orvoshoz, még akkor is, ha jól érzi magát, mivel fennáll a késői, súlyos májkárosodás kockázata.   Ha elfelejtette alkalmazni a Neo Citran kapszulát Ha egy adagot elfelejt bevenni, vegye be amint eszébe jut, kivéve, ha már közel van a következő adag bevételének ideje. Ezután folytassa a kezelést az ajánlottak szerint. Két adag között mindig hagyjon legalább 4 órás időszakot eltelni. Ne vegyen be kétszeres adagot (4 kapszula) a kihagyott adag pótlására.   Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

  1. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.   HAGYJA ABBA a Neo Citran kapszula alkalmazását, és azonnal forduljon orvoshoz, ha az alábbiakat tapasztalja:

  • allergiás reakciók, ezen belül zihálás, légszomj, az arc vagy a száj bedagadása,
  • bőrkiütés (ezen belül csalánkiütés, viszketés), bőrpír,
  • hámlás, hólyagok, sebek, fekélyek a szájban,
  • vérrel kapcsolatos problémák, ezen belül szokatlan vérzés vagy véraláfutás,
  • bőr vagy szem sárgás elszíneződése (sárgaság), mely májbetegségre utalhat.

A fenti mellékhatások ritkák (1000-ből legfeljebb 1 betegnél fordul elő) vagy nagyon ritkák. Különösen a súlyos bőrreakciók nagyon ritkák (10 000-ből kevesebb, mint 1 betegnél fordul elő).   Az alábbi mellékhatások ritkán vagy nagyon ritkán fordulhatnak elő (1000-ből legfeljebb 1 betegnél fordul elő vagy 10 000-ből kevesebb, mint 1 betegnél fordul elő). Ha az alábbiak bármelyikét észleli, tájékoztassa kezelőorvosát:

  • gyomorfájás vagy hasi panaszok (hasmenés, hányinger és hányás)
  • fejfájás vagy szédülés
  • magas vérnyomás, erős szívdobogás, gyors szívverés
  • alvászavar, nyugtalanság, idegesség, ingerlékenység vagy zavartság
  • légzési nehézség
  • tág pupilla, magas szemnyomás.

Ritka esetekben a májfunkciós tesztek eredményei (vagy értékei) kórosak lehetnek.   Mellékhatások bejelentése Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.    

  1. Hogyan kell a Neo Citran kapszulát tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!   A buborékcsomagoláson és a dobozon feltüntetett lejárati idő {Felh.:} után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.   Legfeljebb 25°C-on tárolandó.   Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

  1. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Neo Citran kapszula?

  • A készítmény hatóanyagai: paracetamol, fenilefrin-hidroklorid és gvajfenezin. Kapszulánként 500 mg paracetamolt, 6,1 mg fenilefrin-hidrokloridot (ami megfelel 5 mg fenilefrinnek) és 100 mg gvajfenezint tartalmaz.
  • Egyéb összetevők: kroszkarmellóz-nátrium, kukoricakeményítő, nátrium-lauril-szulfát, talkum, magnézium-sztearát

A kapszulatok összetevői: zselatin, tisztított víz, indigókármin (E132), titán-dioxid (E171), kinolinsárga (E104), nátrium-lauril-szulfát, eritrozin (E127).   Milyen a Neo Citran kapszula külleme és mit tartalmaz a csomagolás? Kemény zselatin kapszula: fehér vagy csaknem fehér, nagy aggregátumoktól és szemcsés szennyeződésektől mentes porral töltött zöld áttetsző alsórészű és kék átlátszatlan felsőrészű, „0” méretű kemény zselatin kapszula.   8 vagy 16 db kemény kapszula buborékcsomagolásban. Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.   A forgalomba hozatali engedély jogosultja GlaxoSmithKline-Consumer Kft. 1124 Budapest Csörsz u. 43. Magyarország   Gyártó Wrafton Laboratories Limited, trading as Perrigo Exeter Road, Wrafton, Braunton, Devon EX33 2DL Egyesült Királyság   GlaxoSmithKline Consumer Healthcare GmbH & Co. KG Barthstrasse 4 80339 München Németország   OGYI-T-22745/03                  8x        PVC//Al/papír buborékcsomagolásban OGYI-T-22745/04                  16x      PVC//Al/papír buborékcsomagolásban   Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték: Bulgária                Терафлу Форте Простуда и Кашлица 500 mg/6,1 mg/100 mg твърди капсули Ciprus                  Panadol Cold & Flu & Cough Csehország           Theraflu Észtország                 Theraflu Görögország         Panadol Cold & Flu & Cough Horvátország        Theraflu 500 mg/6,1 mg/100mg tvrde kapsule Lettország            Theraflu 500mg/ 100mg/ 6,1mg cietās kapsulas Litvánia                Theraflu 500mg/ 100mg/ 6,1mg kietosios kapsulės Lengyelország      Theraflu Total Grip Magyarország       Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula Németország        Theraflu Erkältung & Husten Kapseln 500 mg / 6,1 mg / 100 mg Hartkapseln Olaszország          TERMAINFLU Portugália             Panadol Gripus Románia              THERAFLU RĂCEALĂ ŞI TUSE 500 mg/ 6,1 mg/ 100 mg capsule Spanyolország      Termalgin Gripe Forte con Tos Capsulas Szlovákia             Theraflu chrípka a kašeľ tvrdé kapsuly Szlovénia             Theraflu 500 mg/100 mg/6,1 mg trde kapsule     A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2020. április.

Böngésszen folyamatosan bővülő

kínálatunkból!